METAL SOUNDS handpan

ZENKO - tongue drums

METAL SOUNDS, FRANCUSKI PIONIER W DZIEDZINIE PRODUKCJI HANDPANÓW

Przez ponad 25 lat Philippe Maignaut prowadził badania nad maszynową produkcją bębnów stalowych, uzupełniając je o tradycyjne metody produkcji "handpanów”. Zdobyte doświadczenie zostało wykorzystane przy projektowaniu Spacedrumów. Metal Sounds oferuje dwie serie Spacedrumów, zaprojektowanych i w całości zmontowanych ręcznie z największą starannością i uwagą, z wyselekcjonowanych blach stalowych i tylko częściowo przetworzonych maszynowo. Ich rzemieślnicy inwestują w jakość każdego instrumentu ponad masową produkcję, co wyjaśnia rozsądnie długi czas produkcji i dostawy. Strojenie jest sztuką samą w sobie.

W ofercie znajdą Państwo 2 odrębne linie handpanów.

Spacedrum Evolution® wykonane z nierdzewnej stali oraz Spacedrum Nitro® wyprodukowane z azotowanej stali miękkiej.

Czym wyróżniają się Spacedrumy Metal Sounds? 

Większość producentów handpanów kupuje już uformowane/obrobione skorupy bezpośrednio od tych samych dostawców, takich jak Ayasa czy Shellopan. Jest to łatwe i praktyczne rozwiązanie dla produkcji, ale rezultat akustyczny jest w najlepszym wypadku jednolity i standardowy. Producenci ci mają niewielkie pole do popisu, jeśli chodzi o zastosowanie własnego, unikalnego brzmienia, nie mając od początku żadnej kontroli nad materiałami i formowaniem.

Dla Metal Sounds unikalność handpanów pochodzi z materiałów użytych do produkcji. Kształtowanie skorupy i obróbka cieplna przyczyniają się do brzmienia instrumentu, ale równie ważne jest określenie i przestrzeganie specyfikacji technicznych każdej partii materiału (dając dokładną charakterystykę mechaniczną i wibracyjną), aby nadać handpanom ich własną tożsamość brzmieniową i być w stanie idealnie ją odtworzyć za każdym razem.

Metal Sounds, jako pierwsza firma produkująca handpany we Francji, korzysta z know-how zdobywanego przez długi czas, które pomaga nam tworzyć wysokiej jakości intuicyjne instrumenty, bardzo niezawodne i o niezwykłej jakości brzmienia.

ZENKO® 

Oryginalne dzieło rzemieślników z Metal Sounds, Zenko oferuje alternatywę i uzupełnienie bębna handpan Spacedrum®. Ten stalowy tank drum jest dostępny w kilku zharmonizowanych zakresach.

Wyprodukowany w całości we Francji, Zenko jest intuicyjnym instrumentem składającym się z dwóch zespawanych ze sobą muszli ze stali nierdzewnej. Gra się na nim za pomocą rąk lub młoteczków, które są dołączone do każdego instrumentu. Zenko posiada niezwykłe bogactwo dźwięków, a dzięki perfekcyjnemu strojeniu pozwala odkryć urzekające i medytacyjne harmonie, odpowiednie do sesji relaksacyjnych, przebudzeń muzycznych i warsztatów muzykoterapeutycznych.

Od 2005 roku firma specjalizuje się w produkcji instrumentów metalowych i w ciągu tych kilku lat, dzięki jakości, innowacyjności i obsłudze klienta, zyskał międzynarodową renomę. Kupując instrument od Metal Sounds masz gwarancję 100% satysfakcji!