C. A. Seydel Söhne - harmonijki ustne

Z ponad 170-letnim doświadczeniem w produkcji harmonijek ustnych, C.A. SEYDEL Söhne jest najstarszym producentem na świecie, produkującym je do dziś. Wielu znanych artystów, ale także niezliczeni muzycy hobbiści i amatorzy znaleźli w naszym asortymencie swoje ulubione instrumenty. W 1847 roku Christian August Seydel założył firmę, która do dziś ma swoją siedzibę w Klingenthal, mieście, które od 350 lat słynie z produkcji instrumentów muzycznych.

Pod kierownictwem potomków założyciela firmy, C.A. SEYDEL Söhne rozwinął się pod koniec XIX wieku w najważniejszego producenta harmonijek w mieście, który zdominował wówczas światowy rynek. Od 2004 roku, C.A. SEYDEL Söhne odpowiada na wyzwania XXI wieku z całkowicie zmienioną gamą produktów. Jakość instrumentów została podniesiona na nowy poziom, dzięki wieloletnim pracom rozwojowym we własnym zakresie oraz przy udziale profesjonalnych muzyków.

Zastosowanie stroików ze stali nierdzewnej w instrumentach najwyższej klasy tworzy kolejny unikalny punkt sprzedaży na światowym rynku. Ze względu na ulepszoną odpowiedź tonalną i trwałość stroików ze stali nierdzewnej, C.A. SEYDEL Söhne jest pierwszym producentem harmonijek ustnych, który przełamał nowe granice i zmienił wizerunek tego instrumentu z przedmiotu jednorazowego użytku na pełnoprawny instrument muzyczny. Produkcja jest nadal głównie wykonywana ręcznie w siedzibie w Klingenthal. W C.A. SEYDEL Söhne, tradycja i innowacja są połączone z nowoczesną inżynierią harmonijkową. Ułamki milimetrów są decydujące dla wyjątkowej jakości. Z bezwarunkową wolą perfekcji i indywidualnej produkcji, zespół SEYDEL konsekwentnie popycha rozwój harmonijki.

Seydel to małe, a wielkie instrumenty. 

One night at the oldest harmonica factory in the world - C.A. Seydel Söhne